Menu

Ремонтуємо газову плиту в домашніх умовах

03/08/2018 - Статті блогу
Ремонтуємо газову плиту в домашніх умовах

Рано чи пізно необхідність зробити ремонт газової плити наздоганяє практично всіх власників цих пристроїв. Звертатися до майстра часто накладно, і хочеться усунути неполадки на дому, щоб не витрачати час на транспортування плитки та ремонт. Існує ряд проблем газових плит, наприклад, відрегулювати електрозапал, з якими ви дійсно зможете впоратися самостійно.

Пристрій плити

Перш ніж займатися ремонтом, потрібно розуміти, що собою являє газова плитка, які деталі в ній присутні, і який ремонт газової плити своїми руками може знадобитися в тому чи іншому випадку.

Фірм, що випускають газові плити, безліч: Gorenje, Ардо, Арістон і т. д. Але всі плитки, навіть якщо відрізняються за ціною, мають аналогічний тип внутрішнього устрою.

Найпомітніша частина будь-якої плити – конфорки. Кожна конфорка прикріплена до столу плити за допомогою болтів. Конфорка теж складається з декількох деталей: вони мають кришку, розсікач і інжектор.

На кожній конфорці підведена трубка із сталі і міді, що має кріплення, подібне американці. За рахунок цього пристрою конфорка і отримує газ.

Щоб працювати з конфорками ніяких особливих інструментів не потрібно: вам буде потрібен ключ, швидше за все, на 13, щоб розібрати деталі конфорки, якщо їй потрібен ремонт або очищення.

Після завершення ремонту і складання потрібно зібрати конструкцію і перевірити, наскільки вона герметична, щоб не допустити витоку газу.

Кожна конфорка має по периметру свічки в кількості двох штук.Одна допомагає створити розпал, працюючи з допомогою п’єзоелементів або електронної схеми, а друга служить термопарою, підключеної до схеми, яка контролює горіння.

Свічки відрізняються один від одного навіть зовні, тому переплутати їх буде складно. Свічка під електророзпал має керамічним каптаном, вона потрібна, щоб не допустити пробивання іскри нижче необхідного рівня. Можна побачити, як вона закінчується на корпусі плити при перебігу дуги.

Саме тому важливо якісно заземлювати плити, де вбудований електророзпал. Також не терпить електророзпал застосування підводок для водопроводу і металевих ниток.

Важливо відокремлювати плиту від стояка з допомогою спеціальних прокладок при установці і ремонту, інакше є реальний ризик вибуху.

Свічка з термопарою має каптан з бронзи, який є потужним провідником тепла. Від того, наскільки швидко остигають напівпровідники після того, як згасає полум’я, залежить надійність і швидкість включення захисту, перекриває газ, після того, як ви закінчили користуватися плитою.

Під столом плити можна побачити колектор. Він має вигляд товстої трубки, від якої розходяться підводки до конфорок.

Контроль струму газу відбувається за рахунок електромагнітних клапанів, кількість яких дорівнює кількості конфорок на плиті. Це потрібно, щоб, якщо одного пальника полум’я згасне, інші все одно змогли функціонувати. Електромагнітні клапани обладнані котушкою індуктивності. При нагріванні термопари утворюється ЕРС, яка фіксує пристрій відкритим.

Духовка газових плит Gorenje, Ардо та інших моделей може мати три різних типи: буває електрична духовка, газова або комбінований гриль, залежно від моделі вашого пристрою. Найбільш рівномірно духовка нагрівається, якщо відноситься до електричного типу, обладнаного электрогрилем. Перед тим як купувати духовку, порадьтеся з фахівцем і дізнайтеся, яку потужність зможе витримати пристрій. Від цього, в кінцевому рахунку, залежить і вибір моделі та марки: купите ви плитку Gorenje, Ардо, Кайзер або якусь іншу модель. Саме духовка споживає більшу частину кількості електроенергії під час роботи плитки, тому при її виборі варто бути особливо уважними.

Працює духовка теж по-різному, в залежності від типу пристрою: вона може бути обладнана вентилятором, мати два режими нагріву або ж мати універсальну конструкцію, обладнану примусовим типом циркуляції повітря.

Ремонт плит

Повноцінний ремонт газових плит Гефест, Gorenje і інших моделей вимагає втручання фахівців, оскільки самостійно його буде зробити не тільки складно, але й небезпечно. Однак є ряд робіт, які цілком можна провести своїми руками вдома, і привести плиту в робочий стан, якщо її пошкодження не надто серйозні.

Найбільш частою проблемою газових плит є вихід з ладу електропідпалу. В усуненні цієї проблеми вам допоможе відео – подивіться його перед початком ремонту, щоб зробити все правильно. Перш за все, потрібно відключити плиту від живлення, зняти з неї перегородку і оглянути на наявність деформацій. Якщо ви побачите, щоб на ній є сколи і тріщини, то значить, саме тому плита не працює, і перегородку слід замінити. Міняти її можна, тільки коли розпал або автоподжиг відключений – не забувайте про це. Після заміни перевірте, наскільки якісно вона працює тепер. Якщо у вашій плиті Gorenje або іншої моделі вбудований п’єзорозпалювання, то технологія роботи буде дещо відрізнятися.

Спочатку потрібно зняти пристрій з контролю, потім прибрати перегородку плити, яка знаходиться знизу, і вилучити запальник, який прикріплений до кронштейна з допомогою кріплення. Якщо він потріскався або іншим чином деформований, то його слід замінити на новий. Щоб поставити новий запальник, потрібно відключити модуль, що відповідає за розпал. Знайти його вам допоможе інструкція до плити. Після цього на місце старої деталі потрібно встановити новий запальник і перевірити, наскільки якісно тепер працює газова плита.

Нерідко в пристроях після тривалої експлуатації починають заїдати або погано закриватися дверцята духовки. Щоб зробити подібний ремонт газових плит Індезіт, Gorenje та інших, потрібно розкрутити гвинти, які утримують дверцята і розкачати їх у різні боки, щоб двері щільно зафіксована на петлях, з яких, можливо, злетіла. Після цього заново затягніть болти, якщо все зроблено правильно, то двері повинна встати на місце, і духовка повинна щільно закриватися. Якщо деталь, як і раніше не працює, то, можливо, вам слід замінити прокладку, яка відповідає за щільне прилягання дверцят духовки до каркаса плити. Щоб це зробити, потрібно відкрутити дверні петлі, які розташовуються вище ручок, і зняти кришку плити.

Швидше за все, потрібно буде видалити також внутрішні гвинти і кромки панелі, або, можна буде просто відсунути їх і таким чином видалити кришку.

Гвинти, за допомогою яких зафіксовано скло на блоці панелі, потрібно прибрати, а після видалити і саме скло, від’єднавши прокладки, які його утримують. Тепер потрібно від’єднати самі прокладки, які знаходяться між дверцятами та склом зсередини. Тепер потрібно поміняти прокладку на нову і повернути всі деталі на місце, діючи в зворотному порядку.

Користуйтеся інструкцією від виробника, оскільки пристрій різних моделей буде трохи відрізнятися, і діяти доведеться по-різному.

Часто з ладу виходить електропідпал плитки, і полум’я переривається або зовсім пропадає. Якщо пристрій працює правильно, то полум’я повинно бути рівним і мати яскраво блакитний колір.

Якщо ваш пристрій працює іншим чином, то значить, розпал потрібно правильно налаштувати і відрегулювати плиту. Для цього потрібно спочатку відключити подачу газу, а потім видалити перегородку. Потім потрібно знову включити її і визначити, який повітряній заслінці потрібно регулювання. Щоб відрегулювати роботу, потрібно розкрутити настановний гвинт, що блокує пластину – він відповідає за пропорцію, в якій газ змішується з повітрям. Встановивши його в потрібне положення, увімкніть плиту і перевірити, як вона працює.

Для швидкого та якісного ремонту вашої газової плити рекомендуємо звернутися у наш сервісний центр Технотен, який знаходиться за адресою м.Івано-Франківськ, вул. Ленкавського, 28А. Ми ремонтуємо газові плити усіх відомих виробників!

Дзвоніть за телефоном +38(050)-729-99-75! З нами Ваша техніка буде працювати як нова!